Jdi na obsah Jdi na menu
 


Plastic people of Tovačov 2021

26. 7. 2021

Tak je zamnou druhá výstava v tomto divnoroce. Snad nebyla poslední. Uskutečnila se v Tovačově. 

Sešlo se tam dost kamarádů a modelářů. Moc rád jsem dost lidí potkal a popovídal. Zjistil jsem, že mě lidé znají z facebooku, kde mám dokonce fanoušky. Což jsem nevěděl. Ale zpět k výstavě. Modelů tam bylo strašně moc. Prý kolem 600. Byli tam jak modelářské kluby z Lednice a Kelče, tak i dalších. Dokonce zde byl i kamarád ze Slovenska Michal Šimko a dovezl moc hezké papírové modely . Jen té přerostlé vosy jsem se bál. Nj alergik ..

.img_0092.jpg

Na stolech bylo snad nejvíc letadel ,kdy  jsem kde viděl. Různá měřítka, různé druhy. I mě se některá líbila a dal jsem hlas.  Hlasování líbí nelíbí je fajn, jen kdyby příště nehodnotili jen pořádající, ale vzali do party i jiné modeláře z jiného odvětví než jsou letadla... Což bylo znát i na výsledcích ... 

 

Ale vem to čert. Bylo moc fajn, potkat zase po tak dlouhé době plno známých tváří. Moc rád jsem je viděl všechny. Ikdyž těch rozhovorů moc nebylo mezi námi. I tak to bylo fajn,. Nakonec byla i společná fotka, tak jak to má být. Jako dokumentační. 

img20210724144556.jpg

Jo bylo nás tam dost. To teda jo. Modely byl dost dobré a myslím, že velmi propracované a kvalitní. Zaujala mě tam od italeri plastiková parní lokomotiva s tendrem. Stavěl to nějaký 10 letý kluk. Ale co mě zamrzelo, bylo, že stavba byla dost odflinklá. To mě mrzelo. Jinak modely jak píšu byly fajn. Kadící voják, uklízečka v tangách... 

img_0130.jpg

No a mnohem víc. Třeba vojenský vlak. Studoval jsem na něm každou pitomost. Protože já do válečných modelů nechci jít. A chci se držet jen civilů. I tak to bylo zajímavé. 1:35 celá souprava. Lokomotiva, vagony. prostě všechno. Myslím, že autor má ještě hodně práce před sebou. Jak v dodělání soupravy tak v tom štěrkování. img_0045.jpg

Já sám mám dost chyb na svých modelech. Vím o tom. Ano na svou obhajobu musím dodat, že se to veřejnosti takto líbí .. A co je moc perfektní není dokonalé. V nedokonalosti je krása. 

Asi jsem dost lidí  štval svým přejezdem. Protože ten opravdu vyzváněl na celou halu... A je to fajn,. přitahuje to pozornost. Pro příště dodám asi ovládání hlasitosti .. 

Takže v celku to byla dobrý výstava. Ikdyž to zase necinklo ( někde dělám asi chybu ), poznal jsem další skvělé modely. Potkal zase po dlouhé době kamarády a už se moc těším na další výstavu na kterou budu moct přijet. 

Osobně nejsem z těch co by seděli a hned popíjeli pivo .. toto se mi příčí a takovou společnost nevyhledávám. 

img_0004.jpg

Toto je vzácný moment vidět ruce modeláře skládající křehký model z papíru...Ne není to moje - nemá to koleje.

img_0168.jpg

img_0031.jpg

Ještě jednou i tak děkuji pořádajícím za super den. 

CELÁ FOTOGALERIE : TADY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář