Jdi na obsah Jdi na menu
 


Svatováclavské ježdění

25. 9. 2022

Ve dnech 24.9 a 25.9 

jsem se zúčastnil akce pod názvem : Svatováclavské ježdění. Byla zaměřena hlavně na děti, které by mohly mít zájem o železniční modelařinu. Pan Ondruj byl velmi pohotový, perfektně vše zařídil. Byl nápomocen vše vyřešit. V dílně v horním patře bylo pokaždé plno. Dokonce místo dětí si stromečky stavěli dospěláci. Paní Sečková, která se starala o výrobu stromečků a krajinek. Měla vždy kolem sebe plno zvídavých lidí, kteří měli zájem se něco přiučit.  Jako další byla výroba magnetek, odznáčků. Malá herna s vláčkodráhou. Dětem se to evidentně moc líbilo, tak jako zahradní železnice p. Roberta Dujky  z Hobby-Robi za vydatné pomoci Františka Krumpolce - VláčkyLutín. Oba bravurně zvládali jízdy s vlaky. Dokonce v odpoledních hodinách se začal  "vyhazovat do luftu" vagon s dynamitem. Dále byly k vidění vitríny s modely TT nebo H0 . Ovšem ty TéTéčka nebyly asi nikdy jeté.. Byly v perfektním stavu.

Já měl  jen malou výstavu papírových modelů, které jsem postavil. Nic víc. 

Myslím si, že účel celá akce splnila a příští rok budemnohem lepší. S více modely, více kolejišti. Třeba i modulové kolejiště v tělocvičně,.

Mě osobně se nejvíc líbily vlaky, které se proháněly na místním modulovém mini kolejišti. Děti jako strojvůdci daly mašinám i výpravčímu panu Vránovi pěkně zabrat. S ledovým klidem řídil dopravu. V obou směrech. 

img20220924115654.jpg 

FOTOGALERIE : TADY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář